Mezei zsurló és aranyvesszőfű alkoholos oldata, mely segítheti a veseműködést. Hatóanyagai révén vizelethajtó, gyulladáscsökkentő, görcsoldó és fájdalomcsillapító hatású.
A mezei zsurló (Equisetum arvense) kovasavat, az aranyvesszőfű (Solidago virgaurea L.) flavonoidokat tartalmaz. A kiegyensúlyozott táplálkozáshoz a megfelelő folyadékbevitel is hozzátartozik.A mezei zsurló és az aranyvesszőfű hatóanyagai elősegíthetik a vese kiválasztó funkcióját.
Amit érdemes tudni az ARANYVESSZŐFŰ ÉS MEZEI ZSURLÓ együttes alkalmazásáról:
- Támogathatja a vesekövek, vesehomok elhajtását, a vesék energetizálását.
- Gyorsíthatja a víz- és vizelethajtást.
- Segíthet a vesegörcsök oldásában, valamint enyhítheti a fellépő kellemetlen tüneteket vesezsugor és veselob esetén.
- Segítheti a vizeletből a fehérje kiválasztást.
- Csökkentheti a vese eredetű magas vérnyomást.
- Kedvezően befolyásolhatja a vizelet-visszatartási és inger problémákat. Enyhítheti a vizesedést, a hólyaghurutot.
- Hozzájárulhat a csontritkulási problémák csökkenéséhez.
- Enyhítheti a belső vérzéseket.
- Csillapíthatja a szem vese eredetű nyomását, valamint enyhítheti a szembevérzéseket.
Fogyasztási javaslat:
Naponta 3×21 csepp étkezés előtt 1 dl vízben oldva.
Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
Összetevők: Hordozó (víz és alkohol), mezei zsurló és aranyvesszőfű.
Tárolás:
Szobahőmérsékleten, gyermekek elől elzárva!
A termékben üledékesedés előfordulhat, amely nem befolyásolja a termék hatását.
KISZERELÉS: 50 ml/üveg
OÉTI SZÁM: 4367/2008
Az aranyvesszőnépies neve: aranyos ruta, jágerkender, erősrojt, aranyos istápfű, aranyvessző.
Gyógyászati célokra a növény szárának virágos részét hasznosítják.
A fitoterápiában három faj virágos hajtásait használják. Legjellemzőbb hatóanyagaik a flavonoidok, a szaponinok és az illóolaj. Mellettük nyálkaanyagok, fahéjsav származékok és cserzőanyagok is találhatók.
Kivonataik és egyes izolált hatóanyagaik vizelethajtó, gyulladáscsökkentő, görcsoldó, fájdalomcsillapító és immunstimuláns hatásokkal rendelkeznek.
A modern fitoterápiában az aranyvessző/istápfűfajok legfontosabb alkalmazási területe a különböző húgyúti megbetegedések. Megfelelő orvosi vizsgálat után, a vesekő méretének ismeretében, orvosi felügyelet mellett jól alkalmazható a “vízlökés-terápiában”, amikor is rövid idő alatt nagy mennyiségű (1,5-2 l) gyógytea (csak aranyvesszőfűből vagy más gyógynövényekkel együtt készített) elfogyasztásakor a kisebb (körülbelül lencseméretű) kövek kiürülésével számolhatunk. Rendszeres fogyasztásakor a vesehomok és -kő (újra) képződésére hajlamos egyéneknél csökken a kőképződés veszélye. Ugyancsak nagy jelentősége van a bakteriális húgyúti fertőzések utókezelésében, illetve kiegészítő terápiájában, így például húgyhólyag gyulladásban, vesemedence-gyulladásban, de javasolják például fekete ribizli leveleivel együtt magas vérnyomásos betegek kezelésének kiegészítésére is. Szintén gyakori alkotórésze a salaktalanító és a testsúlycsökkentő teáknak, melyek közül az előbbinek a reumás megbetegedések kezelésében, illetve a szervezet átmosásában lehet szerepe.
Mezei zsurló: A zsurló szerény külseje sokféle gyógyhatást takar. Kiváló gyógynövénye a vértisztító kúráknak, alkalmazható vizelethajtóként, vesemedence gyulladás esetén, és hólyagbántalmaknál. Közismert vérzéscsillapító, a népi gyógyászatban köhögés elleni hatása miatt alkalmazták.Jó reuma és köszvény ellen is, segítheti a sebgyógyulást. Gyenge, törékeny köröm és hajhullás esetében is alkalmazzák, mivel a benne lévő kovasav sok szilíciumot tartalmaz. Húgyúti fertőzéseknél hatásos gyógyír, ödémás lábaknál jó vízhajtó. Fogíny, szájüregi és torokgyulladásnál is hatékonyan segíthet. Egyes adatok szerint a szervezet ellenálló képességét fokozó hatása van. A vesék és a húgyutak őre.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.